Projektový den - Den Země

22. duben je každoročně věnován oslavě naší Země. Původně byl tento svátek spjat s oslavami jarní rovnodennosti a oslavoval příchod jara. V moderním pojetí se jedná o ekologicky motivovaný svátek. Má za cíl připomenout lidem, že planeta Země nám hodně dává, my si z jejích pokladů bereme, ale také se o ni musíme řádně starat, abychom si ji udrželi a nevyčerpali ji. Dnes si tento den připomíná více než miliarda lidí přibližně ve 180 zemích světa.

Ve škole jsme to letos pojali jako povídání o Zemi, její flóře i fauně. Hlavním programem byli domácí mazlíčci. Děti si mohly přinést z domu svá zvířátka. Povyprávěly o nich svým kamarádům, čím se živí, co potřebuji k životu a svému bezpečí atd. Poté jsme je rozdělili do skupin, využili malotřídních možností, a spojili děti různého věku. Učili se tak mezi sebou komunikovat a domlouvat malí i velcí. Každá skupina si vylosovala zvířátko, které namalovala na veliký formát papíru, popsala části jeho těla - vše bilingválně. Česky, i anglicky. Děti byly nadšené, vzaly to zodpovědně, a výsledky jejich práce si můžete prohlédnout u nás ve škole.

M.T.

26.4. 2017