Slavíme Halloween!

Stalo se již tradicí, že naše škola pořádá halloweenský projektový den.  Děti se na tento den chystaly s velkým zápalem. Vymýšlely masky, zdobily, vyráběly a dekorovaly celou školu. Znovu jsme si připomenuli význam tohoto svátku a porovnali rozdíly mezi ním a našimi „dušičkami“. Děti přišly do školy v kostýmech, zpívaly se halloweenské písně, poslechli jsme si legendu o Jackovi a jeho bloudící duši, zapálili svíčky a dýňové aromalampy. Celý program byl vymyšlen jako spolupráce menších dětí s většími, což se nám velmi osvědčuje. Děti se učí si vzájemně pomáhat, tolerovat své tempo a respektovat se. Na začátku jsme se prokousali strašidelným kvízem, následovala notoricky známá píseň Trick or Treat – ,,Dejte mi koledu, nebo vám něco provedu.“ Přestože máme jako učitelky pro strach uděláno, koledu děti dostaly. Naše paní školnice jim napekla duchařské a upíří perníčky a starší děti si pak upekly a nazdobily každý svůj cup cake. Fantazii se meze nekladly a tak spolu na jednom tácku sousedili  marcipánoví pavouci a hadi,  kočky, lebky, oči a jiné parády. Vrcholem dne byl průvod na místní hřbitov, kde děti zapálily svíčky za svoje zesnulé blízké, čímž jsme se pomyslně přiblížili k oněm českým dušičkám. Dlouho očekávaný den se vydařil a nezbývá, než počkat zase na příští rok.

M.T.

22.11. 2017