Mikulášská nadílka

V předvečer svátku sv. Mikuláše vídáme v ulicích tajemné postavy. Mikuláš, Anděl a Čert chodívají od domu k domu, navštěvují hodné i zlobivé děti a nadělují. Každému podle jeho zásluh.
V naší škole se mikulášská nadílka stala dlouholetou tradicí. A proto tak, jako každý rok, také letos nesměla být opomenuta. V režii ji měli žáci nejstarší, „páťáci“. Jde o velkou událost a děti se na tento den poctivě připravují týdny dopředu. Sepisují, kreslí, vybarvují, plánují a chystají balíčky, jako odměnu za pěknou básničku nebo písničku.
Mikuláš, dva andělé a tři čerti! To tu ještě nebylo! Šel z nich respekt. Ke svým spolužákům však byli shovívaví. Jejich „hříchy“ jim sice vytkli, ale do pekla je nakonec neodnesli. Také nadílku rozdali dle zásluh – ovoce, sladkosti, ale i uhlí.
Mikulášský den si všichni pěkně užili. Děkujeme, „páťáci“!

RP

5.12. 2017