Školní karneval

Ve čtvrtek před jarními prázdninami jsme ve škole uspořádali karneval. Děti se na tento den velmi těšily, přišly v různých kostýmech. Školou se tak proháněli piráti, kostlivci, šermíři, ale i víly, jahůdky, Karkulky a jiné pohádkové bytosti. Celý den byl ve znamení her, písniček a soutěží. Soutěžilo se nejen v různých sportovních disciplínách, ale i v tanci, nebo v síle plic (nafukovaly se balónky).

Druhá část dopoledne se odehrála v naší kuchyňce. Společně s dětmi jsme pekly kynuté moravské koláče. Paní školnice zadělala těsto, děti ho pak plnily nádivkou dle své chuti: tvarohem, mákem i povidly. Na některých bylo vidět, že jsou i doma vydatnými pomocníky v kuchyni, některé děti zpočátku tápaly, ale rychle se to naučily. Odměnou nám všem pak byla vůně, linoucí se až k parkovišti, a samozřejmě ochutnávka našich výtvorů. Povedly se moc.

Jediným smutným bodem tohoto krásného dne byla chřipková epidemie, takže se karnevalu nemohli zúčastnit nemocní žáci. Nevadí, příští rok si jej zopakujeme a užijeme si ho stejně, jako letos.

M.T.

14.3. 2018