Čtení dětem - Borneo

V rámci projektu Česko čte dětem proběhl již desátý ročník čtení zde v Rozsochách pod názvem Rozsochy čtou dětem. Tradičně se četlo také ve škole a třadičně se vše točilo kolem cestopisu. Dětem o svém zážitku z Bornea přijela vyprávět paní Mgr. Alexandra Gabrielová. Své poutavé vyprávění nazvala Expedice Borneo, aneb z velkoměsta do džungle. Prezentaci měla zpracovanou ze svých fotografií a natočených videí, povídaní dokreslovalo čtení z cestopisných knih. Děti tak měly možnost dozvědět se, jak si expedici vybrat, jakými kritérii se při svém výběru řídit, kde si ji zajistit a jak se na ni připravit. Shlédly nádhermé fotografie fauny i flóry, dozvěděly se o zeměpisném rozložení Bornea, jeho přírodě i velkoměstech, hospodářství, náboženství a životě obyčejných lidí. Nádhernému vyprávění dodalo na třetím rozměru občerstvení - domácí koláče paní Smolkové (naší paní školnice). Děti i rodiče odcházeli domů spokojeni. Jsme rádi, že jste do školy přišli!

RP

17.3. 2018