Čarodějnický den

Jako jedna z mála škol jsme nevyužili ředitelského volna a poslední dubnový den jsme věnovali projektu „Čarodějnice“ a děti, které chtěly, přišly v kostýmech. Pověděli jsme si, jak vůbec tento den vznikl, co je jeho smyslem a zabrousili jsme do minulosti. Jak ho slavili lidé dříve, jaké se k němu vážou pranostiky, pověsti a obyčeje. Naučili jsme se také píseň pánů Vodňanského a Skoumala – Pět ježibab na koštěti. Dále jsme se bavili různými hádankami a soutěžemi a využili jsme opět i naši kuchyňku. Tentokrát jsme pekli šneky z listového těsta plněné nutellou. Na dvorku jsme pak vyrobili dvě čarodějnice – krasavice - jednu jsme pro výstrahu posadili ve škole u schodiště,  druhou jsme věnovali obci na večerní rej a pálení. Protože nám zbyla i trocha času, ještě jsme si zařádili a zasportovali na naší školní zahradě. Den to byl jako malovaný a s potěšením konstatujeme, že nám nikdo na koštěti neodletěl a po státním svátku 1. 5. jsme se opět sešli ve škole v plném počtu.

MT

17.5. 2018