Setkání s předškoláky

V úterý 7. června zavítali do naší školy v doprovodu rodičů budoucí prvňáčci. Cílem tohoto setkání bylo bližší seznámení dětí s prostředím školní budovy, s prací, která je příští rok čeká i s námi učitelkami. Děti si hned na začátku vyzkoušely převlékání v nových šatnách, nakoukly do tělocvičny a potom už na ně čekala jejich budoucí první třída. Usedly do lavic a „vyučování“ mohlo začít. Zabrousili jsme do všech vyučovacích předmětů. Hráli jsme si s písmenky, počítali bonbony, modelovali z drátků a povídali jsme si o přírodě. „Žáčci“ zjistili, že si vlastně celou dobu hráli a přitom se naučili spoustu nových věcí. Na závěr je čekal pěkný dárek v podobě puzzlí. Odpoledne s předškoláky se vydařilo a věříme, že v podobném duchu budeme pokračovat i v září.

PG

20.6. 2016