Plavecký výcvik

I v letošním roce absolvovaly děti oblíbený plavecký výcvik. Probíhal v jarní výukové etapě od března do června v  bazénu v Bystřici nad Pernštejnem. Novinkou bylo, že tuto možnost využily i mnohé z mladších dětí, takže „plavala“ téměř celá škola. Čekalo nás deset lekcí pod vedením zkušených lektorek. Žáci byli rozděleni do dvou družstev podle pokročilosti – na „Kapříky“ a „Delfíny“. Trénovali potápění, splývání, skoky do vody, procvičili všechny plavecké styly. Pátá a desátá lekce byla odpočinková, plná vodních her a soutěží. Na závěr lektorky dětem změřily jejich výkony a rozdaly „mokrá vysvědčení“. Všechny děti absolvovaly plavecký výcvik úspěšně. Lukáš Toman získal dokonce samolepku „Úspěšný plavec“. Ve vytrvalostním plavání uplaval nejvíc metrů ze všech dětí z okolních škol, které letos v bystřickém bazénu výcvik absolvovaly. Gratulujeme.

PG

20.6. 2016