Výlet do Radešínské Svratky

15. září se naše škola vydala na Mezinárodní výstavu českého strakatého skotu. Tentokrát jsme se spojili i s MŠ a nechali se zavézt obecním autobusem až na místo. Tato výstava se koná každý druhý rok a má zvučné jméno nejen na Vysočině, ale po celé republice. Tradice začala před 22 lety. Letos Svratku navštívilo téměř 7000 lidí, z toho více než 1200 dětí z různých škol. Byl pro ně připraven bohatý program. U vstupního stánku jsme obdrželi soutěžní kartičku a postupně jsme procházeli jednotlivými stanovišti a plnili drobné zemědělské úkoly. Je vidět, že jsme přeci jen z malé obce a zemědělství máme „v malíku“, děti si vedly znamenitě. Jedinou nevýhodou bylo málo času, proto jsme také nestihli všechny úkoly splnit. I tak nás na závěr čekala odměna. Bonusem navíc byly „mlékárny“, které nám za písničku slíbily další odměnu. Děti v čele s naší paní školnicí zazpívaly jednu táborovou a už jsme si vezli domů zásoby jogurtů a mléčných rýží. Mimo soutěží jsme si stihli i prohlédnout zvířata všech tvarů, druhů a barev a na své si přišli i kluci, kteří měli možnost prozkoumat traktory, kombajny, a dokonce i vrtulník. Radost nám udělal i pán, který dětem ukázal, jak vyrábí dřevenou káču na hraní. Některé děti ji viděly poprvé v životě.  Díky tomu, že jsme si „objednali“ i hezké počasí, jsme si celý den moc hezky užili. Poděkovat chceme především panu Mihokovi, který nás trpělivě na všechny výlety vozí. Těšíme se na příště!...... děti z Rozsoch.

MT

3.10. 2016