Nevíš, zeptej se!

V pátek 7. 10. naši školu navštívil pan Šikula společně se slečnou Slavíkovou s preventivním programem týkajícím se osobního bezpečí dětí. Program byl koncipován jako přednáška, nebyl tedy tak interaktivní, přínosný rozhodně ale byl. Děti se díky projekci postupně seznamovaly s nebezpečím, které na ně může číhat z „různých koutů“. Ať už se jednalo o bezpečné chování doma, na ulici, ale i cestou do školy apod. Většinu z toho děti už znaly, ale nebylo na škodu si připomenout takové samozřejmosti, jako že:  nepouštíme cizí lidi do bytu, nedáváme se s nimi do řeči, nesedneme si do auta k nikomu, koho neznáme… S tím souvisela i důležitá telefonní čísla pro případ, že by se bohužel opravdu něco takového přihodilo. Přednáška byla obohacena reálnými zkušenostmi přednášejících a děti spolu s nimi zkoušely hledat cesty, jak jednotlivé situace řešit. Bylo dobré si tyto potřebné informace zase oprášit. Avšak doufejme, že nic takového nebudeme v praxi potřebovat. Děkujeme.
V rámci projektu Nevíš, zeptej se! Nás čekají ještě dvě přednášky – Sociální problematika a Prevence vzniku požáru. Těšíme se.
MT

12.10. 2016